رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نماهاي ماندگار با آجر نسوز نما آذرخش
#1
 
نماهاي ماندگار :
 
هنر و آثار باستاني بازتاب زحمات ، تلاش و حاصل زندگي انسانها و بخش بزرگي از تمدن جوامع بشري را تشکيل مي دهد . بررسي و شناخت و از همه مهمتر حفظ آن بسيار مفيد و ضروري ميباشد. لذا بايد محصولات هنري و آثار باستاني را به عنوان آثار گرانقدر بشري قلمداد کنيم چرا که اين آثار غير قابل تکرار در تاريخ ميباشند . امروزه به منظور حفظ و ماندگاري بناهاي مهم و خاص در برابر سايش و يخبندان هاي مکرر و قابليت مصرف در تمامي شرايط اقليمي را نام برد . آجر نسوز آذرخش علاوه بر دارا بودن تمامي خصوصيات و ويژگي هاي مذکور ، داراي تنوع در رنگ ، زيبايي و استحکام فوق العاده ميباشد که آن را از آجر هاي نسوز ديگر کاملا متمايز مي سازد .
 
تمامي مصالح ساختماني ، نسبت به تغيير دما و رطوبت واکنش نشان داده و تعيير حجم پيدا مي کنند فشارهاي ناشي از اين تغييرات منجر به پديد آمدن چنين پديده هاي مضري در ساختمان بايد تدابيري انديشيد تا حرکات ديفرانسيلي در ساختمان کاهش يابد ، البته سيستم درز هاي انبساطي تا حدودي مي تواند پتانسيل ترکها و مشکلات ناشي از آن را کاهش دهد ، اما در بيشتر ساختمان ها پيش بيني دقيق و لازم کاري بسيار دشوار مي باشد که طراحان و مجريان را در پايان و بعد از اجراي پروژه دجار مشکل مي کند .
 
بطور کلي اين تغييرات به خواص مصالح ساختماني که بسيار متنوع ميباشند بستگي دارد، يکي از عوامل تخريت کننده که مصالح ساختماني را در معرض خطر قرار مي دهد رطوبت مي باشد و اين عامل آجرهاي رسي را بيشتر از ساير مصالح تهديد ميکند زيرا آجرهاي رسي به آهستگي در گذر زمان و عامل رطوبت منبسط شده و اين انبساط بسيار مشهود بوده و برگشت ناپذير ميباشد، ميزان تخريب در هر آجر به مواد خام و همچنين ميزان درجه حرارت در هنگام پخت بستگي دارد . به دليل وجود اين مشکلات ، از آجرهاي رسي نمي توان به منظور تزئين نماي ساختمان در مناطقي که آب و هواي مرطوب و يا تغيير دماي زياد در شب و روز دارند استفاده کرد .
 
آجر نسوز آذرخش به دليل وجود عناصر خاص نظير AL2O3 - SIO2 در ترکيبات آن و همچنين کلسينه شدن مواد خام در دماهاي بالا قبل از قالب گيري و در درجه حرارت بالا در هنگام کلسينه شدن مواد خام در دماهاي بالا قبل از قالب گيري و در درجه حرارت بالا در هنگام پخت ، محصول نهايي را با انسجام قابل توجهي در مقابل ساير مصالح نما به وجود مي آورد که در هر شرايط آب و هايي و در مقابل هر گونه نوسانات دما و رطوبت تغيير ناپذير ميباشد و از طول عمر بالايي برخوردار بوده هست و به جهت مقاوم بودن در مقابل سايش و فرسايش ماندگاري آن را ده ها برابر بيشتر از آجرهاي معمولي مي کند.

( آجرنسوزنما آذرخش)
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان